Skip to Content

Переможці ІІ туру конкурсу 2012 року

ІІ тур конкурсу за звання «Кращого державного службовця»  проводиться в рамках підвищення кваліфікації державних службовців з оволодіння знаннями нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства.

Центральними та місцевими органами влади здійснено широкомасштабну інформаційну кампанію про популяризацію проведення ІІ туру конкурсу (інформацією можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах територіальних органів Нацдержслужби України).

 На центральному та регіональному рівні участь у ІІ турі конкурсу  взяли 1400 державних службовців.

До участі у ІІ турі допущено всіх переможців І туру конкурсу, відповідно до вимог визначених постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1152  «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» та згідно з методичними рекомендаціями щодо проведення зазначеного конкурсу, затвердженими наказом Нацдержслужби України від 15 лютого 2012 року №29.

Проведення ІІ туру відбувалося відповідно до планів-графіків територіальних органів Нацдержслужби України та календарного плану заходів з організації і проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», затвердженого Нацдержслужбою України.

Учасники мали можливість підготуватися до ІІ туру конкурсу, опрацювавши ряд питань, розроблених Національною академією державного управління при Президентові України.

 Завдання з питань державного управління були запропоновані за напрямками: «Державне управління та місцеве самоврядування», «Реформи в державному управлінні та соціально-економічна політика в Україні», «Державна служба», «Запобігання і протидія проявам корупції в органах державної влади, органах місцевого самоврядування», «Менеджмент в органах державної влади». До 91 питання, на допомогу конкурсанту, було надано перелік рекомендованої літератури з питань державного управління, законодавчого та нормативно-правового забезпечення, навчально-методичних матеріалів.

Запропоновані тестові завдання зі службової етики та етикету, були розроблені  відповідно до норм, визначених законодавством України. 35 питань стосувалися перевірки знань етичних вимог державного службовця, загальних правил поведінки керівника та спеціаліста, психологічних умов ведення ділових перемовин, ефективного спілкування на державній службі, мистецтва ведення переговорів та загальної професійної етики службовця.

На вибір конкурсанта були підготовлені 144 теми публічних виступів з актуальних питань суспільно-політичного розвитку країни та реформування державного управління. Також, учасники мали право обрати власну тему відповідно до професійної спрямованості.

Конкурсантів оцінювали оргкомітети на регіональному та центральному рівнях. Склад оргкомітетів сформований  за поданими пропозиціями від державних органів влади, вищих навчальних закладів, громадських організацій, профспілкових організацій, засобів масової інформації, згідно з вимогою постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1152.  До складу оргкомітетів ввійшли представники влади, громадських організацій, науковці, профспілки. З персональним складом оргкомітетів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Нацдержслужби України в банері «Кращий державний службовець», «Правова, методична база організації та проведення Конкурсу "Кращий державний службовець"». Оргкомітети завчасно провели засідання стосовно розгляду справ учасників, їх допуску до конкурсу та визначення критеріїв оцінювання знань.

 На регіональному рівні конкурс відбувся другій декаді червня. З результатами проведення ІІ туру та визначення переможців можна ознайомитися на офіційних веб-порталах територіальних органів Нацдержслужби України в банері «Кращий державний службовець».

Для представників центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, в рамках ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» , з 19 по 21 червня 2011 року в Нацдержслужбі України відбувся короткотерміновий семінар з підвищення кваліфікації державних службовців на тему: «Вивчення нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства в Україні».

 

Для учасників ІІ туру центральних органів влади були представлені теми занять, відповідно до навчального плану, а саме: «Про стан виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187/2012 щодо реалізації Закону України від 17 листопада 2011 року № 4050-VI "Про державну службу"; «Про нормативно-правові акти з питань нового законодавства України про державну службу, розроблені та затверджені Нацдержслужбою України на виконання пунктів 199.1.2.1. - 199.1.2.6., 199.1.2.9. Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»; «Про антикорупційне законодавство в Україні. Завдання центральних органів виконавчої влади»; «Про реалізацію Указу Президента України від 5 квітня 2012 року № 256/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»; «Про основні засади державного управління. Службова етика та етикет»; «Про доступ до публічної інформації»; «Про організацію проведення публічного виступу за круглим столом», «Про етику та службовий етикет державного службовця».

 

Під час навчання та проведення конкурсу між учасниками ІІ туру центральних органів влади державні службовці виявили глибокі знання нового законодавства про державну службу, нормативно-правових актів про державну службу, законодавче регулювання органу влади, який представляли. Кожен учасник вільно володів ораторською майстерністю, мистецтвом публічного виступу, чітко, лаконічно та впевнено апелював понятійним апаратом, достойно представляв центральний та місцевий орган влади.

      Варто відмітити центральні органи влади,  достойно представили своїх конкурсантів, як з центрального апарату так і з територіальних підрозділів: Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство оборони України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерство соціальної політики України, Міністерство надзвичайних ситуацій України, Пенсійний фонд України, Державна служба статистики України, Державна екологічна інспекція України, Державна податкова служба України, Державна фінансова інспекція України, Державна архітектурно-будівельна інспекція України, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Адміністрація державної прикордонної служби України, Державна митна служба України, Державна екологічна інспекція України, Держлісагентство України.

 

Всі конкурсанти отримали сертифікати учасника короткотермінового семінару «Вивчення нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства в Україні» з підвищення кваліфікації державних службовців в рамках ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»

 

Під час визначення переможців ІІ туру конкурсу особлива увага зосереджувалася на виявленні державних службовців з високим професійним рівнем вирішення складних завдань у сфері державного управління.

Організаційним комітетом ІІ туру серед центральних органів виконавчої влади було прийнято одностайне рішення про переможців ІІ туру конкурсу. Ними стали:

Номінація «Кращий керівник»

 

АПАРАТ

 

Жаркова

Ольга Анатоліївна

заступник начальника управління обліку та звітності Департаменту прогнозування, аналізу, обліку та звітності Державної податкової служби України

Вернигор

Юлія Юріївна

заступник директора Департаменту нормативно-правового регулювання – начальник відділу нормативно-правової роботи та експертизи проектів актів з питань будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

 

 

Плясецький

Олександр Віталійович

начальник відділу регіональних проблем Департаменту моніторингу, аналізу та оптимізації соціальної сфери Міністерства соціальної політики України

 

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОРГАНИ

Ткачук

Михайло Ілліч

начальник сектору контролю за переміщенням товарів відділу організації митного контролю Чернівецької обласної митниці

 

Григоренко

Наталія Вікторівна

перший заступник начальника управління Управління Пенсійоного фонду України в Долинському районі Кіровоградської області

Добровольська

Наталія Вікторівна

заступник начальника відділу статистики населення Головного управління статистики у Житомирській області

 

Номінація «Кращий спеціаліст»

 

АПАРАТ

Бедрик

Ярослава Михайлівна

головний спеціаліст Сектору внутрішнього аудиту Державної архітектурно-будівельної інспекції України

Стригуненко

Гліб Юрійович

головний спеціаліст сектору координації науково-дослідної та природоохоронної діяльності, метрології, сертифікації та акредитації управління стратегічної політики та інвестицій  Департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

Вірськовська

Світлана Іванівна

головний спеціаліст відділу моніторингу та аналізу фінансово-господарської діяльності Департаменту фінансування, бухгалтерського обліку та звітності Державної податкової служби України

 

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОРГАНИ

Білошенко

Василь Петрович

головний державний фінансовий інспектор Бердичівської об’єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції в Житомирській області

Зелений

Артем Леонідович

головний спеціаліст – програміст відділу з виплати пенсій управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області

Мораитес

Світлана Леонідівна

провідний спеціаліст відділу екологічного та радіологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон Іллічівського сектору екологічного та радіологічного контролю посту «Поромна переправа «Іллічівськ-Варна» - державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря

 

Переможці ІІ туру серед центральних органів влади отримали сертифікати переможця ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» між  Апаратом Верховної Ради України, Адміністрацією Президента України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України, міністерствами, іншими державними органами у 2012 році.

Фотогалерею ІІ туру конкурсу у 2012 році розміщені на офіційному веб-сайті Нацдержслужби України (www.nads.gov.ua): банер «Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» – розділ «Фотогалерея 2012».

 

Проведення ІІІ туру конкурсу заплановано на жовтень 2012 року у місті Києві. За підсумками проведення ІІ туру конкурсу учасників ІІІ туру налічується – 120 осіб.Отдых с детьми на море, Крым, Севастополь, Любимовка.